BİR ÇIRPIDA OKUYUP BİTİRECEĞİNİZ 5 EDEBİ ESERK1 1) Sabahattin Ali- Kürk Mantolu Modanna 


K2


Kitap okumayı çok seven ve düş dünyasında yaşayan Raif Berlin'e gider ve bir gün bir sergiye katılır,orada bir kadınla tanışır. Düş dünyasında yaşayan bu iki insanın hikayesini harika bir üslupla ince ince işleyen Sabahattin Ali'nin bu kitabını muhakkak okumalısınız! 


2) Reşat Nuri Güntekin- Acımak

                                     

K3Yetim olduğu bilinen Zehra adında bir öğretmen vardır. Bir gün bir haber gelir babası ölüm döşeğindedir ve son kez kızını görmek istiyordur. Zehra başta şiddetle karşı çıkıp babasını yok saysa da daha sonra kabul eder ve yola çıkar. İşte asıl olay bundan sonra başlıyor. Spoiler vermek istmem ama sonuna kadar okuyun kesinliklee.


3) Peyami Safa- Dokuzuncu Hariciye Koğuşu

K3


Yazarın kendi yaşamından yoğun izler taşıyan bu kitabı okurken gözyaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz. Sakat bir çocuğun aşkını, çektiği sıkıntıları ve toplum içinde hor görülmesine yer verilmiş.


4) Halit Ziya Uşaklıgil - Aşkı Memnu


K5


Neredeyse hepimizin o meşhur diziden tanığı bu önemli eserin konusu bilindiği üzere yasak aşk aynı zamanda batılılaşmaya dair izleri de içerisinde barındıran bu eser edebiyatımızda önemli bir yer tutmaktadır.


5) Şevket Rado- Eşref Saat


K6


Bir çırpıda okuyup bitireceğiniz sohbet türünde bir eser. Sade ve akıcı dili olan bu eser yazarın en önemli eserlerinden biridir. Kitap okumayı sevmeyen insanların bile severek okuyabileceği hafif bir eser. 

Kitapları uygun fiyata almak için tıklayınız.Bu yazımın burada sonuna geliyorum çikilatalar. Diğer yayınlarıma göz atmayı unutmayın. Blogumu arkadaşlarınızla paylaşıp, yorum yapıp, beni takip ederek bana destek olursanız çok sevinirimMutlu kalın, takipte kalın;) ❤Yorumlar

Yorum Gönder