TYT TÜRKÇE NASIL ÇALIŞILIR?

T1

TYT Türkçe bildiğiniz üzere 40 sorudan oluşuyor ve matematikten sonra en çok puan getiren ders. 

Bu yazımda Türkçe için önemli olan kısımlara değineceğim aynı zamanda hem kaynak hem kanal önerisi yapacağım. Bunlar sadece öneri size uyar veya uymaz ille de gidip bunları yapın demiyorum tabi ki:)


Türkçede 40 sorunun büyük bir kısmını paragraf oluşturuyor bu yüzden paragrafınız iyi olursa 25 netten aşağısına kolay kolay düşmezsiniz. Paragraf oturup çalışılacak bir konu değil. Bol bol soru çözmenizi gerektiren bir mevzu. 20 paragraf sorusu çözmeyi rutin haline getirirseniz pratik kazanırsınız bu sayede anlatılanları daha hızlı kavrayıp soruyu da daha hızlı çözersiniz. Daha sonrasında bu 20 soruyu 25,30 diye arttırmanız da size fayda sağlayacaktır çünkü 40 soru var ve 20 soruya alıştığınız için sıkılmazken 21. soruda afallayabilirsiniz. Aşağıda sizin için birkaç kaynak önerisi bıraktım. Kolaydan zora doğru bir sıralamaya koydum. Bu kaynakları uygun fiyata almak için tıklayabilirsiniz.


T2

T3

T4

T5

T6Gelelim dil bilgisi kısmına. Dil bilgisinden maalesef ki az soru çıkıyor. Az soru çıkıyor diye çalışmicaz diye bir şey yok! Kadir Gümüş'ten konuyu dinleyip üstüne test çözerseniz kolayca halledebilirsiniz dil bilgisi kısmını. Türkçe için aşağıya kaynak önerileri bırakıyorum yine:)

T7

T8

T9

T10

T11Soru çözmek dışında yapabileceğiniz bir diğer şey ise kitap okumaktır. Kitap okursanız okuduğunuzu anlamanız kolaylaşacaktır. "Bir Çırpıda Okuyup Bitireceğiniz Edebi Eserler " adlı yazımdan kitap tavsiyelerine ulaşabilirsiniz. Bu kitaplar dışında kitap tavsiyeleri almak isterseniz diğer yazılarıma da göz atmayı unutmayın:)

Bu yazımın burada sonuna geliyorum çikilatalar. Diğer yayınlarıma göz atmayı unutmayın. Blogumu arkadaşlarınızla paylaşıp, yorum yapıp, beni takip ederek bana destek olursanız çok sevinirim
Mutlu kalın, takipte kalın;) ❤Yorumlar

Yorum Gönder